leki


W dłuższej perspektywie organizm uzależnia się od suplementacji i jest ciągle leczony, zamiast funkcjonować naturalnie.

To żywność (dziś to już powszechnie wiadomo) mało wartościowa, a nawet bezwartościowa, która jest przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych. Dzieje się tak, dzięki stosowaniu nieodpowiedniej diety i suplementacji. W 1936 roku Senat amerykański wydał dokument stwierdzający, że ziemia w USA jest bardzo uboga, wręcz pozbawiona minerałów, i dlatego ludzie powinni zażywać suplementy, aby zadbać właściwy poziom minerałów w diecie.

Ich zarejestrowanie jest bowiem znacznie prostsze i tańsze niż w przypadku leków, których skuteczność i bezpieczeństwo muszą potwierdzić badania kliniczne. Szacuje się, że co roku wchodzi na rynek ok. 3000 nowych suplementów diety. Po pierwsze, możemy w ogóle nie potrzebować suplementacji.

Zanim sięgniemy po jakikolwiek suplement diety, powinniśmy zasięgnąć porady lekarza. Nasza dieta jest zbyt uboga także w błonnik - przeciętny Polak zjada go ok. 20 g dziennie, a powinien 30 g. Suplementy nie zastąpią mądrej diety, ale mogą wspomagać organizm.

Suplementy diety to w świetle prawa preparaty, które są żywnością, a nie lekarstwem. Ich przyjmowanie powinno być skonsultowane z lekarzem, który przygotowuje nas do ciąży. Chociaż dzienna dawka witaminy D wynosi 400 j.m., od II trymestru ciąży zaleca się jej zwiększenie do 800 j.m.

Jej nieodpowiedni poziom w okresie płodowym może zwiększyć ryzyko wystąpienia astmy i cukrzycy. Wiele źródeł wskazuje tez na liczne korzyści suplementacji witaminy D w ciąży - szczególnie, że aż u 75% społeczeństwa występują jej niedobory. W przypadku stwierdzenia niedokrwistości może wystąpić potrzeba suplementacji żelaza.

Poziom żelaza najlepiej - i najbezpieczniej - podwyższyć odpowiednią dietą , bogatą w produkty mięsne, zielone warzywa, orzechy, ziarna i strączki. Przed ciążą (i w jej trakcie) bardzo ważny jest odpowiedni poziom żelaza w surowicy krwi. Dzienne zapotrzebowanie na magnez w ciąży wynosi ok. 400 mg. Jeśli zdecydujemy się na suplementację tego składnika, warto wybrać preparat uzupełniony witaminę B6. Ułatwia ona przyswajanie magnezu i łagodzi poranne dolegliwości ciążowe.

Wówczas można sięgnąć po suplementy diety bogatym składzie. Zapisując się wyrażam zgodę na przesyłanie na mój e-mail newslettera tekstach, wydarzeniach, produktach i promocjach Chcemy Być Rodzicami. Do tego chcemy dołożyć możliwość poprawienia składu Sundose wyniki badań diagnostycznych oraz chcemy postawić mocno na działalność CSR w zakresie wspierania szerzenia dobrych nawyków, szczególnie wśród młodych osób.

Obecnie zbieramy zainteresowanie produktem, które na ten moment jest bardzo duże. Każdy dietetyk przez nas przyjmowany ma wykształcenie medyczne oraz przechodzi gruntowne szkolenie w miejscach, w których identyfikujemy jego braki. Zmiana nawyków żywieniowych i regeneracyjnych jest skomplikowana i wymaga czasu i determinacji, jednak często klienci wybierają suplementy źle dobrane, słabej jakości i często zapominają systematyczności.

Jest kilka powodów, dlaczego stworzyliśmy Sundose. Natalia Grzebisz: Czym jest Państwa projekt i skąd wziął się pomysł na taką działalność? Za produkcję odpowiadać będzie firma NP Pharma, współpracująca z właścicielami marek Zdrovit i Krueger, a paczka z suplementem ma być dostarczana „pod drzwi” - rozwiązanie w sam raz dla opornych.

Na suplementy diety Polacy wydali w 2016 r. aż 3,5 mld zł, szacuje firma badawcza PMR, a w masie produktów, dostępnych na rynku, można się pogubić.


Copyright © 2018 Pzhgp-turobin.pl